Nouzový stav ČR | Elánek - Školky a jesle v Brně

Nouzový stav ČR

Datum: 
Čtvrtek, 9. Duben 2020 (Celý den)

EDIT 9.4.2020

Krásný den milí rodičové,

Velmi Vám děkujeme za přízeň a podporu, kterou nám poskytujete, a také za spolupráci při vyplňování dotazníku.
My v Elánku se už Vašich dětí nemůžeme dočkat a děláme vše pro to, abychom provoz mohli zahájit.
Zdraví je však nejdůležitější, a tak stále nemáme vyhráno.

V České republice je prodloužen Nouzový stav do 30.4., z důvodu, že stále přetrvává ohrožení zdraví v souvislosti s prokázáním výskytu koronaviru na území České republiky.
Pravděpodobně právě z toho důvodu je stále i velmi omezený zájem rodičů, aby umisťovali své děti do DS. Vše také neustále konzultujeme s dotčenými orgány, a i když jsme učinili všechny kroky, abychom Vás v provozech hned po Velikonocích přivítali, tak je otevření zatím bohužel nereálné.

Nyní se soustředíme na termín otevření od 20.4.2020, a to alespoň část provozů, nicméně i tento termín Vám během příštího týdne ještě potvrdíme na základě aktuálního vývoje situace.
Od 14.4.2020 je tedy jediný provoz Elánka, který je otevřený, Elánek v areálu FN Brno. V případě, že potřebujete své děti pohlídat, tak nás prosím neváhejte kontaktovat.

Přeji Vám krásné svátky a hned příští týden se Vám opět ozvu s aktuálním děním. Snad už budu mít jednoznačné zprávy o termínu, kdy Vám zase budeme moct bezpečně otevřít dveře Elánka.

Děkuji za pochopení
S pozdravem a úsměvem
Eliška Krejčí

 

EDIT 23.3.2020

*** Nouzový stav***

Krásný den milí rodičové,

už je to týden, co jsme Vás poprvé informovali o změnách, které se dotkli i fungování Elánka v návaznosti na epidemii koronaviru. Níže posílám nejčastější dotazy a odpovědi :)

 

1) Dotaz: Kdy se znovu školky a jesle otevřou?

Odpověď: Rozhodně se nemusíte bát poplašných zpráv, kdy se možná žáci vrátí do škol až v září - nás se to netýká!

Elánek respektuje Nouzový stav ČR, který je prozatím vyhlášen do 12.4.2020. Poté je možné školky a jesle znovu otevřít, pokud nebude tento stav prodloužen, nebo nenastane jiná nepředpokládaná změna.

 

2) Dotaz: Budete vystavovat faktury na květen?

Odpověď: Dokud nebudeme mít potvrzeno, že v květnu bude stoprocentně otevřeno, tak faktury vystavovat zatím nebudeme.

 

3) Dotaz: Budete vracet peníze za kroužky?

Odpověď: Ano, za nevychozené kroužky bude vráceno 100% z ceny jednotlivých lekcí.

 

4) Dotaz: Objevila se nákaza v Elánku?

Odpověď: Do Elánku dochází více než 180 dětí a 20 učitelů a nemáme hlášený jediný případ, že by někdo přišel do kontaktu s virem COVID-19.

 

5) Dotaz: Co v případě, že potřebujeme pohlídat dítě nyní?

Odpověď: Je zakázáno využít naše tety na domácí hlídání. Jediná školka, která získala výjimku a může být otevřená, je Elánek v areálu FN Brno Bohunice z důvodu, že nabízí služby pro děti zaměstnanců FN Brno.

 

Těšíme se na Vás a Vaše děti

S pozdravem a úsměvem

Za tým Elánka, Eliška Krejčí

 

 

 

Edit 16.3.2020

Milí rodičové,

Situace se nám mění každým dnem, ale bohužel nemůžeme říct, že k lepšímu.
Jsme ve velmi nepříjemné situaci, kdy řešíme, jestli je cílem vládních opatření zůstat doma (děti), nebo hlídat děti pracujícím (rodiče), nebo poskytovat práci (pečující osoby), nebo zajistit udržení financí a úrovně školky (provoz). Na misce vah je tak solidarita, odpovědnost, bezpečnost a ufinancování situace.
Naší prioritou by však nyní mělo být především zajištění zdraví Vás, dětí a pečujících osob, abychom se brzy a v plné síle opět potkali v Elánku.

Z toho důvodu jsme nuceni přejít k zásadnějším krokům a omezením.

Tento týden, tedy 17.3.-20.3. (4 pracovní dny) zůstávají v provozu jen pobočky Elánek Bystrc a Elánek Bohunice v areálu FN Brno a dojde ke sloučení dětí a provozů na tato 2 místa.
Velmi Vás prosíme o vyplnění přiloženého dotazníku Elánek – dotazník ještě dnes a v co nejrychlejší době, abychom se mohli kapacitně připravit.

Tato doba by měla sloužit především k tomu, abyste si zabezpečili případné hlídání od příštího týdne.

Od příštího týdne, tedy 23.3.2020 budou školky a jesle Elánek zavřeny a to do odvolání. Věříme, že to nebude trvat dlouho, ale vývoj situace neumí odhadnout nikdo.

Školka a jesle Elánek může nyní vystavovat potvrzení OČR. Kdo má zájem, tak vyplní údaje v předchozím dotazníku, my dokument k OČR vypíšeme, vytiskneme, potvrdíme a bude Vám k dispozici na vyzvednutí od zítřka 17.3.2020 8:00-15:00 a dále ve středu 18.3. 8:00-15:00 v kanceláři Elánku, Brno, Bystrc, Jakuba Obrovského 1a (nad budovou Lidl, vchod vedle lékárny Dr.Max).

Platby a faktury: vzhledem k tomu, že nevíme, jak dlouho bude situace trvat, tak Vás moc prosíme o úhradu již poslaných faktur za duben. Za dobu, kdy budou školky uzavřeny Vám bude vráceno 100% z ceny stravy a 50% z ceny školkovného přímo Vám na účet (vystavíme opravný daňový doklad).

Velmi Vám děkuji za spolupráci, solidaritu a pochopení
Věřím, že nastalá situace nebude mít negativní dopady a brzy se budeme těšit v Elánku na setkání s Vámi a dětmi.

S pozdravem a úsměvem
Eliška Krejčí Reková

 

Edit 14.3.2020
Vážení rodičové, po dnešním zpřísnění už to vypadá, že zůstávají otevřeny snad jen potraviny a školky. Váš zájem o naše služby je však stejně vysoký, jako jindy, tedy věříme, že i díky Elánku můžete chodit do práce a zabezpečit základní chod domácnosti. Situaci bereme velmi vážně, neustále monitorujeme, konzultujeme s odborníky a prozatím Elánek zůstává otevřený. V případě, že do školky nepřijdete, prosím o odhlášení docházky a stravy ve Školkisu - pro nás velmi důležité, ať můžeme lépe plánovat kapacity.
Prosíme o dodržování všech pravidel a sledování fcb a web https://www.elanek.eu/aktuality
Situace se může každý den změnit.
Děkuji Vám
Společně to zvládneme
S pozdravem a úsměvem,
Eliška Krejčí, ředitelka Elánku

 

 

12.3.2020

Vážení rodičové, vláda ČR vyhlásila ode dneška, tedy 12.3.2020 od 14 hod nouzový stav.
Rádi bychom Vás informovali, že tento nouzový stav se prozatím nijak nedotkne provozu školek a jeslí Elánek, a tedy všechny naše pobočky zůstanou i nadále otevřené.
Jsme v úzkém kontaktu s MPSV, MZ a Krajskou hygienickou stanicí. Prosíme i Vás o spolupráci, tedy informování, pokud by se u vás změnil zdravotní stav na podezření, nebo pokud byste přišli do kontaktu s nakaženou osobou, nebo osobou v karanténě, a abyste nevodili do školky děti, které vykazují známky nemoci (ani "pouze rýmy").
Prosíme Vás také, abyste se zdržovali v prostorách školky pouze na dobu nezbytně nutnou.
Přijali jsme veškerá opatření na zvýšení hygienických norem ve školičce i jeslích a věříme, že se nám nemoc vyhne obloukem.
Kroužky jsou do odvolání zrušeny.
Veškeré informace budeme neustále aktualizovat- na fcb a v aktualitách na webových stránkách www.elanek.eu
Určitě není na místě situaci podceňovat, ale snažme se ani nevyvolávat paniku.

Děkujeme Vám a společně to zvládneme
Eliška Krejčí
Ředitelka Elánku