PF 2021 | Elánek - Školky a jesle v Brně

PF 2021

Datum: 
Pátek, 1. Leden 2021 (Celý den)

Přejeme všem hodně štěstí a zdraví v novém roce, a přesto nám to nedá, abychom se ještě neohlédli za tím předchozím.

 

Rok 2020 začal úspěšně jako každý jiný. V Elánku se úžasné tety se spokojenými dětmi připravovaly na konec zimy, až bude zase venku zase veseleji. Březen nás však překvapil covidem, kdy jsme dokonce na měsíc museli zavřít většinu provozů. Neváhali jsme, získali od města Brna výjimku, a i v této nelehké době pomáhali a ve školičce v areálu FN Brno hlídali děti zdarma. Udělali jsme v rámci opatření maximum, jako například plošné nanodezinfekce, zvýšený úklid, větrání, otužování, chození ven, roušky při kontaktu s rodiči, udržování vzdáleností, informování a další.. snad i z toho důvodu se nám nemoc obloukem vyhnula a my mohli rozdávat radost dále.

V létě se vše vrátilo k normálu, školičky opět plné dětí a stihli jsme dokonce i naše oblíbené akce, jako například 24 hod s Elánkem, kdy děti ve školičce i přespávaly, nebo Den dětí, který jsme spojili s narozeninami Elánka, přivítali jsme téměř 1000 dětí a uspořádali jim i rodičům zábavné odpoledne.

Nově jsme letos zorganizovali i Sportovní den pro děti předškolního věku, kde si mohli vyzkoušet kroužky, které se v Brně pro prťata nabízí. I v Elánku jsme v září zahájili nejen nový školkový rok, ale i kroužky, které jsme bohužel museli hned v říjnu zase zavřít. Jsme opravdu rádi, že školičky Vám zůstaly otevřené, a i když nás mrzí, že jsme museli rušit řadu akcí s rodiči a nemůžeme se potkávat, tak jak jsme byli zvyklí, tak jsme tu pro vás stále.

Měli jsme i vzácné návštěvy, jako například komisi z MPSV, která po dvoudenním auditu ve školkách udělila Elánkovi Certifikát Audit značky kvality, který si zaslouží jen ty nejlepší školičky. Z dalších návštěv se za námi přijel podívat například pan předseda ODS prof. Petr Fiala, kterému není lhostejný osud dětských skupin v rámci připravované novely zákona. Návštěvy však měly i děti - přišel Mikuláš, (kterého jsme měli z vlastních řad, ve školce udržoval rozestupy a zdržel se jen krátce), zvládli jsme i vánoční besídku (kterou jsme pro Vás natočili na video), nebo vánoční dílničky a rozbalování dárečků.
 

Rok 2020 byl v mnohém netradiční, ale o to více si ceníme Vaší přízně a i v roce 2021 slibujeme Vám a Vašim dětem předat jen to nejlepší!

Za celý tým Elánka,

Eliška Krejčí