Týdenní plán | Elánek - Školky a jesle v Brně

Týdenní plán

 

17. 12. - 21. 12. 2018   

Vánoce jsou za rohem

Stanovené cíle

S dětmi nás čeká poslední společný týden v Elánku před Vánocemi. S dětmi si budeme dále povídat o Vánocích, o dárcích a o čase stráveném společně s rodinou a v Elánku s kamarády. Zkontrolujeme, zda dorazila naše přáníčka v rámci akce "ježíškova vnoučata". Navodíme si vánoční atmosféru poslechem koled, zdobením perníčků a jejich následným věšením na vánoční stromeček. Čeká nás tvoření vlastního vánočního stromečku, který si děti samy  vyrobí a ozdobí. Stále si s dětmi opakujeme pravidla, která platí ve třídě, venku nebo na exkurzi. Trénujeme oblékání a samostatnou hygienu.

Očekávané výstupy

Děti pojmenují blížící se svátek, zařadí do ročního obdoví. Dítě poznává a opakuje anglická slovíčka: strom - tree, ozdoba - decoration, Vánoce - Christmas, dárek - present.   Na základě svých schopností se samo zvládne obléknout. Umí si říct o pomoc - poprosí a poděkuje. Předvede naučené říkanky, básničky a písničky. Procvičí jemnou motoriku při výrobě vánočních stromečků. Pojmenuje části stromu - kmen, větve, jehličí, špička; pojmenuje zvířátka, která můžeme vidět v Betlému.

Konkrétní činnosti

VV- VÁNOČNÍ STROM - lepení, malba, nácvik stříhání.  VÁNOČNÍ OMALOVÁNKY - nácvik úchopu, volba barev, vymezení prostoru. TV- elfí rozcvička, sbírání vánočních ozdob, tanec koled. Hv - písně – PŮJDEM SPOLU DO BETLÉMA, PÁSLA OVEČKY, doprovod na hudební nástroje, poslech koled. Logopedie –  foukání do vlny, citoslovce. Pohyb venku – chůze dvojicích, chůze po čáře, rovnovážná cvičení.  Ranní kroužek- přivítání, povídání si o Vánocích, dárcích, o tom, co děti dělaly o víkendu. 

Pracovní pomůcky

Barvy, karton, lepidlo, barevný papír, vlna.

Jiné požadavky

Vánoční večírek 17.12. od 16hod., Exkurze Filharmonie 20.12.2018

 

O Vaše děti se starají

Kateřina Švábová
Jmenuji se Kateřina a jsem studentkou Pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Nyní studuji obor Učitelství pro 1. stupeň ZŠ a obor Výtvarná a vizuální tvorba se zaměřením na vzdělávání. Již v rámci praxe na Střední škole umění a designu, stylu a módy, kterou jsem absolvovala, jsem pravidelně navštěvovala ZUŠ s výtvarným zaměřením a pracovala s dětmi různých věkových kategorií. Cenné zkušenosti mi přinesla praxe v SVČ Lužánky, kde jsem pomáhala s vedením výtvarných a keramických kroužků pro děti předškolního a školního věku a s vedením příměstských táborů. V rámci dalšího studia získávám praxi jako asistent učitele na 1. stupni různých základních škol. Od roku 2016 jsem v Elánku působila jako externí vychovatelka a získala jsem tak praxi s mladšími dětmi předškolního věku. Ve svém volném čase se věnuji vlastní tvorbě, hře na klavír a četbě. Mým cílem je, aby byly děti v předškolním zařízení jednoduše šťastné. Společně se snažíme, aby se pro děti toto místo stalo místem seberealizace a místem, kde se mohou všestranně rozvíjet. Dětský smích a radost je pro mě pak tou největší odměnou.
Kateřina Rubešová
Jmenuji se Kateřina a jsem studentkou pedagogické fakulty Masarykovy univerzity v Brně. Dříve jsem studovala obor učitelství pro 1.stupeň ZŠ, nyní jsem se zaměřila na děti předškolního věku a studuji obor učitelství pro MŠ. Práci s dětmi se věnuji již 8 let. Vše začalo rolí praktikantky na dětském táboře, na který jsem sama jako malá jezdila. Každé léto jsem se 3 týdny starala o děti na tomto táboře. Díky tomu jsem měla jasno, jaký směr si dále zvolit. S dětmi jsem se dostala do kontaktu i při jejich individuálním hlídání a v neposlední řadě jako asistentka pedagoga. Ve svém volném čase se věnuji sportu, především volejbalu, četbě a velmi ráda vařím. Velmi mě těší každodenní kontakt s vašimi dětmi, které svěříte do našich rukou.