Aktuality | Elánek – Školky a jesle v Brně

Aktuality

Kloubokouvý bál v Králově Poli :)

Srdečně Vás, milí rodičové, zveme na odpoledne plné písní a básní, které se Vaše děti v průběhu školního roku 2018/2019 naučily. Sejdeme se v pondělí 24.6. v 16.00 hod. na zahradě naší školky. :-) 

Elánkovy děti budou v následujících dnech docházet do Letohrádku Mitrovských, kde momentálně probíhá výstava s názvem "Na návštěvě u panenek".

Každé pondělí (3.6. - 1.7.) od 10,00 hod. se mohou Elánkovy děti těšit na canisterapeutické fenky Border kolie - Kajku a Zuli.

V pátek 31.5. oslavíme s dětmi jejich Mezinárodní den pořádnou diskotékou. Prosíme, aby si děti v tento den přinesly do školky kostým své oblíbené postavy, zvířátka, hrdiny nebo čehokoli veselého.

O víkendu 25.5.2019 je Den ručníků, my si tento „svátek“ uděláme v pondělí 27.5.2019. Celý týden se totiž bude týkat tématu HYGIENA. Proto Vás prosíme, ať si v tento den děti donesou vlastní oblíbený ručníček.

Dne 16.5. je Evropský Den Slunce, kdy si lidé připomínají význam Slunce pro naši planetu.

Už víte, kam s dětmi vyrazit oslavit jejich Mezinárodní den? ELÁNEK VÁS SRDEČNĚ ZVE NA III. ROČNÍK DĚTSKÉHO DNE, KTERÝ SE USKUTEČNÍ V PÁTEK 31. 5. 2019 OD 16,00 HOD. V PROSTORÁCH RUGBY HŘIŠTĚ V BRNĚ - BYSTRCI.

Na začátek měsíce května je pro Elánkovy děti naplánováno další focení v rozkvetlé přírodě. V nabídce je sada 3 fotografií (portrét, celá postava, skupinová fotka) za cenu 150,-Kč s možností příplatku 50,-Kč za elektronickou verzi celé sad

Přijďte si do Elánka v Žabovřeskách užít jarní tvořivé dílny s Vašimi dětmi. Připraveno pro Vás bude papírové tvoření, malování na plátěné tašky nebo dětská aromaterapie. 

Kdy? Ve středu 15.5.2019 v 16:00 hod.

Již potřetí v řadě bude možné setkat se s Elánkem na brněnském výstavišti v rámci sportovní akce MEGATEST in-line bruslí a koloběžek!

Zveme všechny rodiče a děti z bystrckého Elánka na velikonoční dílny, které se uskuteční ve čtvrtek 18.4.2019 od 16,00 hod. v prostorách naší školky na adrese Jakuba Obrovského 228/1a, Brno.

Co je pro Elánkovy děti naplánováno na měsíc duben? Účast v programu zaměřeném na savce žijící převážně v České republice. Děti se naučí poznávat zvířata nejen na obrázku, ale i podle hlasu či stop.

 

V rámci týdenního plánu, kdy si povídáme o různých druzích ptáčků, kteří se k nám po zimě vracejí, se vypravíme na ptačí expedici.

Kdy? V pondělí 25.3. během dopoledního programu.

S sebou: vhodné oblečení a batoh na záda.

Průvod masek a kostýmů, vyhodnocení nejoriginálnější masky, opičí dráha, balónková party, diskotéka, to vše je pro děti z Elánka v Bystrci připraveno v rámci dopoledního programu ve školce.

Kdy? Ve středu 27.2.2019

Srdečně vás, naše milé děti, zveme na maškarní karneval v Elánku - Řečkovicích, který proběhne dne 27.2.2019 v rámci dopoledního programu. 

S sebou: kostýmy dle libosti :-)

 

Zábavné dopoledne plné her, tance, soutěží a zábavy bude pro děti připraveno v Elánku v Žabovřeskách.

Kdy? Ve čtvrtek 28.2. od 9,00 hod.

S sebou: kostým či masku a dobrou náladu :-)

Pálení čarodějnic

Zveme všechny čaroděje i čarodějnice na společné dopoledne plné zpívání a tanečků, soutěží a kouzel. V tento den prosím přijďte do školky oblečení jako čarodějové a neučesané čarodějnice, kostýmy s sebou.

 

Život u rybníka

 

Abychom zjistili, kdo může žít v rybníce a jestli někdy kvete voda, vypravíme se k rybníčku v Medlánkách v pátek 7.6.2019.

V případě špatného počasí, zajistíme jiný termín výletu.

POZOR ZMĚNA TERMÍNU- PŮVODNÍ 17.4.- NOVÝ 23.4.2019

Víte, co králíčkovi chutná? A umí králík vyrábět?