Týdenní plán | Elánek - Školky a jesle v Brně

Týdenní plán

 

18.11. - 22.11.2019 

Sportem ku zdraví

Stanovené cíle

Tento týden bude plný pohybu a her. Seznámíme se s tím, proč je vlastně dobré provozovat nějaké aktivity. Při podzimním sychravém počasí se pokusíme pořádně zahřát pár základními cviky, které budeme dělat především ráno před procházkou. Využijeme " Tipy a triky správné rozcvičky" od fyzioterapeutky Evy Růžičkové.Děti si rozšíří svoji představivost o sportovních aktivitách a také se dozví, jak je důležitý sport pro udržování zdravého těla.

Očekávané výstupy

Děti dokáží předvést pár základních cviků, které se týkají rozcvičky-především trénink jemné motoriky nožiček. Zvládnou napodobit sporty, které budeme během celého týdne trénovat-skok do dálky, běh, lyžování, hod míčem. V rámci týdenního plánu využijeme "Svět nekončí za vrátky, cvičme se zvířátky", a tak budou mít děti možnost získat další nálepku za splnění "opičí dráhy". Děti budou schopné sdělit, jaké sporty je baví a proč je důležité vykonávat nějaké sportovní aktivity.

Konkrétní činnosti

Rozcvička v rámci každodenního protáhnutí a zahřátí. Sportovní aktivity-ve třídě, na terase i na procházce. Vyrobíme si školkový "fotbálek", basketbalový koš, naučime se novou sportovní básničku a také  tři anglická slovíčka-lyžovat, skákat, sport.

Pracovní pomůcky

Demonstrační obrázky, knihy, videa, názorné ukázky od tet, pomůcly ze školky, krabice, kelímky, kolíky, špejle, tempery.

Jiné požadavky